Bawaria 2021 - 6 dni

Program

1. DZIEŃWYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dz. Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Żory, Rybnik, Wodzisław Śl., Jastrzębie Zdrój, Cieszyn. Przejazd tranzytem przez Czechy i Niemcy. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Monachium, nocleg.

2. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stolicy Bawarii – MONACHIUM. Zwiedzanie STAREGO MIASTA m.in.: KATEDRA NMP, RATUSZ, REZYDENCJA WITTELSBACHÓW – SKARBIEC oraz TEATR CUVILIES – perła rokoka (12 €), czas wolny. Zwiedzanie MIASTECZKA OLIMPIJSKIEGO, wyjazd na WIEŻĘ OLIMPIJSKĄ (9 €), czas wolny. Przejazd do pensjonatu w okolicy Schongau, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd do „bajkowego” ZAMKU NEUSCHWANSTEIN – zwiedzanie wnętrz (13 €). Przejazd do słynnego miejsca pielgrzymkowego WIESKIRCHE – zwiedzanie rokokowego kościoła. Następnie LINDERHOF – jedyny ukończony przez Ludwika II, nazywanego „Szalonym”, pałac (9 €) i spacer po ogrodach. Przejazd do OBERAMMERGAU – zwanego „malowanym miasteczkiem” – spacer po miejscowości. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ – Śniadanie, przejazd do miejscowości GARMISCH-PARTENKIRCHEN – krótki spacer po OLIMPIJSKIM STADIONIE ZIMOWYM. Wyjazd ZUGSPITZBAHN (50 €) na najwyższy szczyt Niemiec, Zugspitze (2962 m n.p.m.). Następnie spacer do malowniczego WĄWOZU PARTNACHKLAMM (8 €). Przejazd do Garmisch, czas wolny. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg. 

5. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu. Przejazd do PRIEN, REJS PROMEM po Jeziorze Chiemsee na Wyspę Herreninsel (10 €), spacer do ZAMKU HERRENCHIEMSEE – zwiedzanie wnętrz (10 €). Następnie rejs na FRAUENINSEL – spacer po wyspie, czas wolny. Powrót do kraju przez Austrię i Czechy.

6. DZIEŃ – Przyjazd do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach porannych.

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

 

Informujemy, że na trasie Gliwice – Bielsko, Kraków – Bielsko oraz Żory-Cieszyn przejazd może być realizowany innymi środkami transportu. W Bielsku-Białej lub w Cieszynie istnieje możliwość przesiadki.

Z uwagi na pobyt w górach należy zabrać ze sobą  wygodne obuwie oraz ciepłą kurtkę.

Cena zawiera

■ przejazd autokarem (toaleta, klimatyzacja, barek, DVD)
■ 1 nocleg ze śniadaniem (bufet) w hotelu **/*** w okolicy Monachium (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami)
■ 3 noclegi ze śniadaniami (bufet) w pensjonacie ** w okolicy Schongau (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami)
■ 3 obiadokolacje, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie
■ opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
■ ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż

Cena nie zawiera

 Koszty wstepów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Na wstępy należy przeznaczyć ok. 121 €.

 

Terminy i ceny