Miasta Hanzeatyckie, Dolna Saksonia, Meklemburgia 2021

Program

1. DZIEŃ. Wyjazdy z miejscowości: Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Pszczyna, Tychy, Katowice, Gliwice. Przejazd tranzytowy przez Polskę, przyjazd do MAGDEBURGA. Spacer po starym mieście – KATEDRA ŚW. KATARZYNY I ŚW. MAURYCEGO – jeden z najważniejszych przykładów wczesnogotyckiej architektury w Niemczech, ZESPÓŁ KLASZTORNY NORBERTANÓW, z ROMAŃSKIM KOŚCIOŁEM UNSER LIEBEN FRAUEN, ZIELONA CYTADELA HUNDERTWASSERA, KOŚCIÓŁ ŚW. SEBASTIANA. Przejazd do hotelu w okolicy Magdeburgu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ.  Śniadanie, wyjazd do BRUNSZWIKA, spacer po starym mieście – ZAMEK DANKWARDERODE z MUZEUM (5 €), LEW BRUNSZWICKI, DOMY HUNEBORSTEL i VELTHEIM – cenne przykłady budownictwa o konstrukcji szkieletowej, KATEDRA BRUNSZWICKA, następnie przejazd do WOLFSBURGA, zwiedzanie AUTOSTADT - miasteczka samochodowego znajdującego się przy fabryce koncernu samochodowego Volkswagen, trasa obejmuje muzeum ZeitHaus oraz pawilony poszczególnych marek samochodowych (15 €). W drodze powrotnej postój przy największym w Europie SKRZYŻOWANIU ŻEGLOWNYM – kanał łączący szlaki żeglowne od Nadrenii po Berlin. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do SZWERINA – stolicy kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie, zwiedzanie ZAMKU (8,50 €) książąt Meklemburgii, aktualnie siedzibą parlamentu kraju związkowego oraz SPACER PO OGRODACH, następnie przejazd do LUBEKI – stolicy dawnej Hanzy, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie m.in.: BRAMA HOLSZTYŃSKA, SPICHLERZE SOLNE, KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEGO PIOTRA, KATEDRA LUBECKER DOM, RATUSZ, KOŚCIÓŁ MARIACKI, DOM BUDDENBROOKÓW, DOM GUNETRA GRASSA, KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEGO JAKUBA, SZPITAL ŚWIETEGO DUCHA, BRAMA ZAMKOWA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. Śniadanie, wyjazd do wolnego miasta HAMBURGA –  największego i najważniejszego portu Niemiec, spacer po STARYM MIEŚCIE - zwiedzanie historycznych dzielnic portowych miasta wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO – SPEICHERSTADT, największy na świecie kompleks powiązanych ze sobą magazynów w wilhelmińskim gotyku ceglanym oraz  KONTORHAUSVIERTEL  z budynkiem CHILENHAUS, następnie ulica JUNGFERNSTIEG, RATUSZ. REJS STATKIEM PO PORCIE (20 €) – panorama portu oraz powstającej dzielnicy HAFENCITY – jeden z najnowocześniejszych i zarazem najciekawszych projektów urbanistycznych W Europie wraz z jej wizytówką – ELBPHILHARMONIE. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na WYSPĘ RUGIA do nadmorskiego kurortu SASSNITZ. Dla chętnych przejazd autokarem do oddalonej ok. 8 km od Sassnitz miejscowości Hagen, następnie trwający godzinę w jedną stronę spacer leśny w PARKU NARODOWYM JASMUND słynącym z bukowych lasów oraz z ciągnącego się kilometrami kredowego wybrzeża do słynnej skały KONIGSSTUHL (9,5 €), powrót do autokaru, przejazd do Sassnitz. Wyjazd w stronę Szczecina przez PRORĘ – jeden z największych byłych nazistowskich ośrodków wypoczynkowych, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Szczecina, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie SZCZECINA m.in.: PLAC BRAMA PORTOWA, PAŁAC POD GLOBUSEM, ARCYKATEDRA SZCZECIŃSKA, BRAMA KRÓLEWSKA, ZAMEK KSIĄŻAT POMORSKICH (6 zł), WAŁY CHROBREGO (3,5 km). Wyjazd w kierunku Bielska-Białej w godzinach południowych. Powrót na miejsca wyjazdów w godzinach wieczornych.

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

 

  • przejazd autokarem (toaleta, klimatyzacja, barek, DVD)
  • 2 noclegi ze śniadaniem w hotelu ** w ok. Magdeburgu (pokoje 2 os. z łazienkami)
  • 2 noclegi ze śniadaniami w hotelu ** w ok. Lubeki (pokoje 2 os. z łazienkami)
  • 1 nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie w hotelu ** w ok. Szczecina (pokoje 2 os. z łazienkami)
  • opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
  • ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż

 

Informujemy, że na trasie Kraków – Bielsko przejazd może być realizowany  innymi środkami transportu. W Bielsku-Białej istnieje możliwość przesiadki.

Cena zawiera


przejazd autokarem (toaleta, klimatyzacja, barek, DVD)
2 noclegi ze śniadaniem w hotelu ** w ok. Magdeburgu (pokoje 2 os. z łazienkami)
2 noclegi ze śniadaniami w hotelu ** w ok. Lubeki (pokoje 2 os. z łazienkami)
1 nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie w hotelu ** w ok. Szczecina (pokoje 2 os. z łazienkami)
opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż

Cena nie zawiera

Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne. Na wstępy należy przeznaczyć ok. 58 € + 6 PLN + 6 € opłata za zestaw słuchawkowy tour guide oraz 7 € + 4 PLN miejscowy przewodnicy.

Obiadokolacja na terenie Niemiec od 12 €.

 

Terminy i ceny