Korsyka i Liguria 2021 - 8 dni


Program

1. DZIEŃ – WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dz., Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Cieszyn. Przejazd tranzytem przez Czechy, Austrię do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Werony, nocleg.

 

2. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Rapallo i REJS (18 €) do PORTOFINO. Zwiedzanie najbardziej ekskluzywnej miejscowości na RIWIERZE WŁOSKIEJ i czas wolny. Rejs powrotny, następnie wyjazd w kierunku GENUI stolicy Ligurii, zwiedzanie m.in.: KATEDRA SAN LORENZO, STARE MIASTO oraz PORT. Spacer ULICĄ GARIBALDI wśród PAŁACÓW ROLLI i STRADA NUOVA. W godzinach wieczornych zaokrętowanie i nocny rejs promem na KORSYKĘ.

 


3. DZIEŃ – Śniadanie na promie, przypłynięcie do BASTII, przejazd w kierunku CORTE, które w połowie XVIII w. było stolicą Korsyki. Zwiedzanie starej części miasta m.in.: PLAC PAOLI, PLAC GAFFORI, CYTADELA i BELVEDERE, czas wolny. Przejazd do stolicy, AJACCIO miejsca narodzin Napoleona Bonaparte, zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4. DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd do miasta PORTO, gdzie góry schodzą się z morzem, zwiedzanie m.in.: ZATOKI wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz GENUEŃSKIEJ WIEŻY, czas wolny. Przejazd w kierunku LES CALANCHES, wędrówka wśród górskich, unikatowych form skalnych z czerwono-pomarańczowego granitu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

5. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu przejazd na południe wyspy z krótkim pobytem w mieście portowym PROPRIANO. Przejazd ciuchcią (6 €) do BONIFACIO, miasta położonego na wapiennym klifie. Zwiedzanie m.in.: ZATOKA BONIFACIO, BASTION, SCHODY KRÓLA ARAGONII (6 €), KOŚCIÓŁ MATKI BOSKIEJ WIĘKSZEJ, cmentarz MARIN, czas wolny. Wyjazd w kierunku Bastiiwschodnim wybrzeżem wyspy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

6. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie miasta BASTIA – centrum handlowe i finansowe wyspy, m.in.: PLAC ST-NICOLAS, KOŚCIÓŁ ST-JEAN-BAPTISTE, STARY PORT, CYTADELA z KATEDRĄ SAINTE MARIE, czas wolny. Przejazd do portu, zaokrętowanie i rejs do Livorno. Przejazd
do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

7 DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do portu w La Spezia, rejs (15 €) w kierunku miasteczka PORTOVENERE znajdującego się w ZATOCE POETÓW. Zwiedzanie m.in.: KOŚCIÓŁ ŚW. PIOTRA, ZAMEK DORIA. Dalszy rejs (15 €) statkiem dookoła TRZECH WYSP: PALMARIA, TINO I TINETTO oraz LAZUROWEJ GROTY i wyjazd w kierunku kraju w godzinach wieczornych.

 

8 DZIEŃ – Przejazd przez Austrię i Czechy, powrót na miejsca wyjazdów w godzinach popołudniowych.

 


Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.
Warto zabrać strój kąpielowy.

 

Informujemy, że na trasie Gliwice–Bielsko oraz Kraków–Bielsko przejazd może być realizowany innymi środkami transportu. W Bielsku-Białej istnieje możliwość przesiadki.


 

 

Cena zawiera

•• przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
•• 5 noclegów ze śniadaniami w hotelach **/*** (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami)
•• 4 obiadokolacje w hotelach, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie
•• rejs GENUA – BASTIA z 1 noclegiem na promie ze śniadaniem w kabinie 4-os. (możliwość dopłaty do kabiny 2-os.)
•• rejs BASTIA – LIVORNO
•• opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
•• ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż


 

Cena nie zawiera

Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne.
Na wstępy należy przeznaczyć ok. 60 € + 20 € miejscowi przewodnicy.

Obiadokolacja na promie ok. 20 €, płatna we własnym zakresie.

 

Terminy i ceny