Norwegia 2021 - 9 dni

Program

1. DZIEŃ – WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko- -Biała, Czechowice-Dz., Pszczyna, Tychy, Katowice, Gliwice. Przejazd do Rostock w Niemczech.

2. DZIEŃ – Ok. godz. 6.00 dwugodzinna przeprawa promowa Rostock-Gedser. Przejazd do KOPENHAGI. Zwiedzanie miasta, m.in.: STARY PORT, SYRENKA KOPENHASKA, KOŚĆIÓŁ MARMUROWY, Rezydencja Królewska AMALIENBORG. Przejazd do Helsingør, przeprawa promem do Helsingborg w Szwecji. Przejazd w kierunku Göteborga. Zakwaterowanie w hotelu w miasteczku Uddevalla lub w okolicy, nocleg.

3. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd nadmorską autostradą do Svinesund. Przejazd przez imponujący most nad IDEFJORDEM łączący Szwecję z Norwegią. Dojazd do OSLO. Przejazd na PÓŁWYSEP BYGDOY – zwiedzanie: MUZEUM ŁODZI WIKINGÓW (100 NOK), MUZEUM FRAM – szkunera z XIX w. biorącego udział w trzech wielkich wyprawach polarnych (120 NOK), MUZEUM KON–TIKI – tratwy, która przepłynęła Pacyfik (90 NOK). Przejazd na wzgórze HOLMENKOLLEN ze wspaniałym widokiem na miasto – dla chętnych możliwość wjazdu na skocznię narciarską (140 NOK). Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: RATUSZ, gdzie wręczane są Pokojowe Nagrody Nobla, PAŁAC KRÓLEWSKI, TEATR NARODOWY, TWIERDZA AKERSHUS, spacer po niezwykłym PARKU VIGELANDA wśród 212 rzeźb z kamienia i brązu. Zakwaterowanie w hotelu w Oslo lub w okolicy, nocleg.

4. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez największy górski płaskowyż Europy – HARDANGERVIDDA trasą wiodącą wśród polodowcowych jezior i pojedynczych, drewnianych chatek. Na trasie postój przy majestatycznym wodospadzie VORINGFOSSEN, nad którym góruje ulubiony hotel Edwarda Griega. Dalej przejazd przepiękną TRASĄ WIDOKOWĄ wzdłuż HARDANGERFJORD, postój przy STEINSDALSFOSSEN – jednym z niewielu wodospadów, za który można wejść. Przejazd w kierunku Bergen. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie BERGEN, m.in.: BRYGGEN – drewniana część miasta, dawne nabrzeże hanzeatyckie, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, TARG RYBNY TORGET. Spacer po malowniczych uliczkach miasta, czas wolny. Przejazd przez VOSS, kanion STALHEIM i dalej najdłuższym drogowym tunelem świata (24,5 km). Przeprawa promowa przez najdłuższy i najgłębszy norweski fiord – SOGNEFJORD. Przejazd pod jeden z jęzorów największego lodowca kontynentalnej części Europy – JOSTEDALSBREEN. Wizyta w NORWESKIM MUZEUM LODOWCÓW we FJAERLAND (130 NOK). Zakwaterowanie w hotelu w okolicy miejscowości Stranda, nocleg.

6. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Hellesylt. Godzinny REJS WIDOKOWY (47 €)* po jednym z najpiękniejszych fiordów Norwegii, GEIRANGERFJORD, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwianie krajobrazów i wodospadów wpadających prosto do fiordu, m.in.: WODOSPAD SIEDMIU SIÓSTR. Dopłynięcie do wioski GEIRANGER, dalej przejazd DROGĄ ORŁÓW i przeprawa promowa przez STORFJORDEN. Zjazd słynną DROGĄ TROLLI, wijącą się ostrymi zakrętami po stromym zboczu, z którego malowniczo spływa wodospad STIGFOSSEN. Przejazd w kierunku południowym, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Lillehammer, nocleg.

7. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na teren PARKU OLIMPIJSKIEGO w LILLEHAMMER, wjazd na skocznię narciarską. Następnie wizyta w największym skansenie norweskim MAIHAUGEN (150 NOK), czas wolny, podczas którego można m.in.: przenieść się do XVII w. wioski, podpatrzeć pracę jej mieszkańców, spacerować po XIX w. miasteczku z czynnymi sklepikami, zwiedzić kościółek typu Stavkirke. Powrót do centrum miasta, spacer, czas wolny. Przejazd w stronę Oslo. Zakwaterowanie na terenie Szwecji w hotelu w okolicy Uddevalli, nocleg.

8. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Helsingborg w Szwecji. Przeprawa promem do HELSINGØR, zwiedzanie KRONBORGU – zamku Hamleta (150 DKK), czas wolny w miasteczku. Przejazd do Gedser. Przeprawa promowa do Rostock ok. godz. 20.00-21.00.

9. DZIEŃ – Zawinięcie do portu w Rostock. Powrót na miejsca wyjazdów w godzinach południowych.

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

 

Informujemy, że na trasie Kraków–Bielsko przejazd może być realizowany innymi środkami transportu. W Bielsku-Białej istnieje możliwość przesiadki.

Cena zawiera

• przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
• 2 przeprawy promowe po Bałtyku oraz 2 przeprawy przez norweskie fiordy
• 6 noclegów ze śniadaniami w hotelach ***/**** (pokoje 2-, 3-os., z łazienkami)
• opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
• ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż

Cena nie zawiera

Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne.Na wstępy należy przeznaczyć ok. 150 DKK +
730 NOK + 47 €*.
* REJS WIDOKOWY PO GEIRANGERFJORDJEST OBOWIĄZKOWY.
Obiadokolacje w Szwecji – w restauracji typu fast food od 100 SEK, w restauracjach 150–200 SEK.
Obiadokolacje w Norwegii – można wykupić w trakcie dokonywania rezerwacji, dopłata 550 PLN za 4 obiadokolacje.W przypadku ich niewykupienia:posiłek można kupić w restauracji hotelowej.

 

Terminy i ceny