Budapeszt

 Budapeszt, Zakola Dunaju, 4 dni

 

SZENTENDRE – WYSZEHRAD – OSTRZYHOM, KREMNICA i BAŃSKA SZCZAWNICA

 

1.dzień: 
Wyjazd o godz... Przejazd do Kremnicy – niezwykle malowniczego słowackiego miasteczka, słynącego w przeszłości z licznych kopalni złota i srebra. Zwiedzanie w formie spaceru. W programie: zamek miejski z kościołem św. Katarzyny, średniowieczny pochyły rynek z kolumną morową, ratuszem i gotyckimi domami, 700 – letnia mennica, doskonale zachowane mury obronne. Czas wolny, następnie przejazd na Węgry. Zakwaterowanie w hotelu w Budapeszcie, obiadokolacja, Budapeszt Nocą – objazd autokarem i spacer lub wieczorny rejs statkiem po Dunaju. Powrót do hotelu na nocleg.

 2.dzień: 
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Budapesztu – zaliczanego do najpiękniej położonych miast na świecie. W programie m. in.: największa w Europie synagoga, Plac Bohaterów, wspaniały gmach Parlamentu, Bazylika św. Stefana, Wzgórze Zamkowe i Zamek Królewski, czas wolny, następnie Kościół Macieja, Baszta Rybacka i przepiękna panorama Pesztu, Góra Gellerta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 3.dzień: 
Po śniadaniu wycieczka autokarowa: Zakole Dunaju. W programie: Szentendre – malownicze miasteczko artystów, przypominające Kazimierz Dolny. Krótkie zwiedzanie w formie spaceru, czas wolny. Następnie przejazd do pobliskiego Wyszehradu, gdzie w 1335 roku odbyło się pierwsze środkowo-europejskie spotkanie na szczycie. Panorama Zakola Dunaju z Wzgórza Zamkowego, pozostałości pałacu Króla Macieja, Wieża Salomona. Przejazd autokarem do Esztergom /Ostrzyhom/ - rodzinnej miejscowości założyciela państwa – Św. Stefana. Krótkie zwiedzanie i czas wolny. W programie: Bazylika – najpotężniejsza świątynia Węgier, Pałac Prymasów, pomnik św. Stefana, fragmenty Pałacu Królewskiego. W godzinach popołudniowych powrót do Budapesztu i dalszy ciąg zwiedzania: Most Łańcuchowy, Most Elżbiety, spacer ul. Vaci i Andrassy, Opera. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 4.dzień: 
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Bańskiej Szczawnicy – jednego z najpiękniejszych miast Słowacji /Lista UNESCO/ malowniczo położonego wśród wzgórz. Zwiedzanie Starego Miasta: Ratusz, Stary Zamek – panorama, bogato zdobione domy mieszczańskie, Kościół Protestancki, dawna synagoga i inne zabytki. W późnych godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:
* przejazd komfortowym autokarem
* 3 noclegi w hotelu w Budapeszcie, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami
* 3 śniadania i 3 obiadokolacje w hotelu
* opiekę pilota – przewodnika
* ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
* podatek VAT

 *turystyczny fundusz gwarancyjny

 

OFERTA JEST SKIEROWANA DLA GRUP 
CENA PROGRAMU ORAZ TERMIN IMPREZY BĘDĄ UZGODNIONE 
INDYWIDUALNIE W ODPOWIEDZI NA PAŃSTWA ZAPYTANIE

 

Program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.