Budapeszt, Eger 2021 - 4 dni

Program

1. DZIEŃ – WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice- Dz., Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Rybnik, Wodzisław Śl., Jastrzębie Zdrój, Żywiec. Przejazd przez Słowację do BAŃSKIEJ BYSTRZYCY, spacer po rynku, czas wolny, obiad w restauracji, przekroczenie granicy słowacko-węgierskiej. Przyjazd do BUDAPESZTU na PLAC BOHATERÓW – spacer po PARKU VAROSLIGET, podczas którego można obejrzeć m.in.: ZAMEK VAJDAHUNYAD, REPLIKĘ ŚWIĄTYNI z JÁK, POMNIK ANONIMA. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd na WZGÓRZE ZAMKOWE, zwiedzanie m.in.: BASZTA RYBACKA, neogotycki KOŚCIÓŁ MACIEJA (1800 HUF) oraz ZAMEK KRÓLEWSKI, czas wolny. Przejazd na drugi brzeg Dunaju, spacer po Peszcie, m.in.: neorenesansowa BAZYLIKA ŚW. STEFANA (200 HUF), PLAC VOROSMARTY, największy deptak w Budapeszcie - VACI UTCA, czas wolny. Następnie godzinny REJS STATKIEM PO DUNAJU (2000 HUF). Regionalna obiadokolacja z lampką wina w restauracji. Wyjazd na WZGÓRZE GELLERTA – panorama Budapesztu. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd do MISZKOLC-TAPOLCY – kąpiel w basenach termalnych w grotach (3100 HUF). Przejazd do EGERU, spacer po zabytkowej części miasta: BAZYLIKA, MINARET, KOŚCIÓŁ MINORYTÓW. Wizyta w DOLINIE PIĘKNEJ PANI, obiadokolacja przy muzyce węgierskiej z degustacją wina. Powrót do hotelu w Budapeszcie, nocleg.

4. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie PARLAMENTU (3200 HUF). Objazd WYSPY MAŁGORZATY (1050 HUF), podczas którego można obejrzeć m.in.: ruiny KLASZTORU DOMINIKANEK oraz OGRÓD JAPOŃSKI. Wyjazd w kierunku Polski ok. godz. 12.00, powrót na miejsca wyjazdów w godzinach wieczornych

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.
Warto zabrać strój kąpielowy.

Cena zawiera

- przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD) - 3 noclegi ze śniadaniami (bufet) w hotelu **/*** w Budapeszcie (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami) - 1 obiad na Słowacji oraz 1 obiadokolacja z lampką wina w restauracji w Budapeszcie,napoje do posiłków płatne we własnym zakresie - 1 obiadokolacja z degustacją wina, przy muzyce węgierskiej w restauracji w Egerze, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie - opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem - ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe),NNW, bagaż

Cena nie zawiera

Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne.Na wstępy należy przeznaczyć ok. 11 350 HUF + 5 € opłata za zestaw słuchawkowy tour guide. Warto mieć przy sobie drobne euro na toaletę, kawę czy obiad na Słowacji.

 

Terminy i ceny