Bułgaria wycieczka pobytowo-objazdowa 2021 - 12 dni

Program

1. DZIEŃ – WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dz., Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Rybnik, Wodzisław Śl., Jastrzębie Zdrój, Żywiec. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, wjazd do Bułgarii.
 

2. DZIEŃ – Przejazd do miejscowości NESEBYR nad Morzem Czarnym – starożytnego miasteczka wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNSECO. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ – Śniadanie, dzień wolny przeznaczony na wypoczynek i plażowanie. Wieczorny spacer po STARYM MIEŚCIE NESEBYRU, zwiedzanie m.in.: zespół ŚREDNIOWIECZNYCH CERKWI W  BUŁGARSKIM STYLU SAKRALNYM i OBWAROWAŃ, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ – Śniadanie, przejazd do miejscowości SOZOPOL – zwiedzanie CERKWI ŚW. CYRYLA I METODEGO z relikwiami Jana Chrzciciela (1 BGN) oraz fragmentu MURÓW OBRONNYCH Z BASZTĄ, spacer po STARYM MIEŚCIE, czas wolny. Przejazd do REZERWATU ROPOTAMO – REJS ŁODZIĄ po rzece (9  BGN). Przejazd do POMORIA – zwiedzanie TRACKIEGO GROBOWCA KOPUŁOWEGO z II–III w. n.e. (3 BGN) oraz LEKCJA SOMELIERSKA Z DEGUSTACJĄ WIN I BRANDY (16 BGN), powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ – Śniadanie, dzień wolny przeznaczony na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, wyjazd na WIECZOREK FOLKLORYSTYCZNY z bogatym programem, regionalną kuchnią i bułgarskim winem (25 BGN). Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ – Śniadanie, dzień wolny przeznaczony na wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd na PRZYLĄDEK KALIAKRA – cypel wcięty w Morze Czarne na długości 2  km, położony na pionowych skałach o wysokości 60-70 m, zwiedzanie REZERWATU PRZYRODNICZEGO i ARCHEOLOGICZNEGO (3 BGN) z pozostałościami OBWAROWAŃ i BRAMĄ GŁÓWNĄ. Następnie przejazd do BAŁCZIKU (starożytnego Dionisopolis) – miasta, w którym znajduje się była letnia rezydencja rumuńskiej Królowej Marii, spacer po KOMPLEKSIE PAŁACOWO-OGRODOWYM (8  BGN) oraz po OGRODZIE BOTANICZNYM (6  BGN). Przejazd do WARNY, zwiedzanie SOBORU ŚW. BOGURODZICY, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8. DZIEŃ – Śniadanie, dzień wolny przeznaczony na wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

9. DZIEŃ* – Śniadanie, dzień wolny przeznaczony na wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

10. DZIEŃ – Śniadanie, dzień wolny przeznaczony na wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

11. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd tranzytem przez Serbię, Węgry i Słowację.

12. DZIEŃ – Powrót do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach porannych.

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. 

*Przy minimum 30 chętnych – wycieczka fakultatywna do PŁOWDIWU, spacer po STARYM MIEŚCIE, zwiedzanie m.in.: pozostałości FORUM, ODEON, STADION RZYMSKI, TEATR STAROŻYTNY (4 BGN) – jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, DOMOSTWA z okresu BUŁGARSKIEGO ODRODZENIA.

 

Informujemy, że na trasie Gliwice–Bielsko, Kraków–Bielsko oraz Rybnik–Bielsko przejazd może być realizowany innymi środkami transportu.
W Bielsku-Białej istnieje możliwość przesiadki.

Cena zawiera

• przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
• 9 noclegów ze śniadaniami (bufet) w hotelu Melsa Coop*** w Nesebyrze (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami)
• 9 obiadokolacji w formie bufetu (woda i kompot w cenie)
• opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem,
• ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż.

Cena nie zawiera

Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne.

Na wstępy należy przeznaczyć ok. 75 BGN (ok. 150 PLN).

 

Terminy i ceny