Dolomity 2021 - 7 dni

Program

1. DZIEŃ – WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dz., Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Cieszyn. Przejazd tranzytem przez Czechy, Austrię i Niemcy do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.


2. DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd z hotelu w kierunku Parku Narodowego PANEVEGGIO, a następnie grupy górskiej PALE DI SAN MARTINO z najsłynniejszym szczytem CIMON DELLA PALA zwanym MATTERHORNEM DOLOMITÓW (3185 m n.p.m.). Wyjazd kolejką linową (25 €) pod szczyt ROSETTA (2743 m n.p.m.), następnie wejście na szczyt oraz spacer do schroniska Rosetta (2581 m n.p.m.), odpoczynek i powrót do kolejki. Zjazd do miasteczka SAN MARTINO DI CASTROZZA. Przejazd w kierunku ALLEGHE, spacer nad jeziorem do miasta leżącego u podnóża szczytu CIVETTA (3220 m n.p.m.). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


3. DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd z hotelu przez VAL GARDENA do Parku Krajobrazowego PUEZ – ODLE wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z miasta ORTISEI wyjazd kolejką linową (35 €) pod szczyt SECEDA (2519 m n.p.m.), piesze wędrowanie po najpiękniejszych miejscach parku z odpoczynkiem w schroniskach. Powrót kolejką, zwiedzanie miasta i czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


4. DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd w kierunku Parku Naturalnego TRE CIME DI LAVAREDO (3003 m n.p.m.), symbolu Dolomitów. Z parkingu wyjście na trasę dookoła Tre Cime z pobytem w schroniskach: AURONZO, LAVAREDO oraz LOCATELLI. W drodze powrotnej spacer nad JEZIOREM MISURINA oraz zwiedzanie i czas wolny w kurorcie CORTINA D’AMPEZZO. Przejazd SZOSĄ DOLOMICKĄ oraz PASSO FALZAREGO do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


5. DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd w kierunku grupy górskiej SELLA. Wyjazd kolejką linową (20 €) z PASSO PORDOI na SASS PORDOI (2952 m n.p.m.), krótki spacer do schroniska FORCELLA. Po krótkim odpoczynku przejście w kierunku szczytu PIZ BOÈ (3152 m n.p.m.), powrót tą samą trasą do kolejki linowej, zjazd na przełęcz, a następnie odpoczynek w kurorcie Arabba. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


6. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd nad JEZIORO BRAIES. Spacer wokół jeziora oraz odwiedziny słynnego hotelu Lago di Braies. Wyjazd w kierunku miasta SAN CANDIDO, zwiedzanie m.in.: najstarszej KOLEGIATY ROMAŃSKIEJ w Alpach, czas wolny. Powrót do Polski przez Austrię i Czechy.


7. DZIEŃ – Przyjazd na miejsca wyjazdów w godzinach porannych.

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Z uwagi na pobyt w górach należy zabrać ze sobą buty górskie oraz ciepłą odzież. Zalecane są również kijki turystyczne.
* w przypadku nieczynnych kolejek zaproponowane będą wyjazdy podobnie atrakcyjne.

 

Informujemy, że na trasie Gliwice–Bielsko, Kraków–Bielsko przejazd może być realizowany innymi środkami transportu. W Bielsku-Białej istnieje możliwość przesiadki.

Cena zawiera

•• przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
•• 5 noclegów ze śniadaniami w hotelu **/*** (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami)
•• 4 obiadokolacje, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie
•• opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
•• ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż

Cena nie zawiera

Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne. Na wstępy należy przeznaczyć ok. 80 €.

 

Terminy i ceny