Francja

 

Pielgrzymka Francja 10 dni

 

Bielefeld - Paryż, Paray-le-Monial – Lourdes – Carcassonne – Avignon – Lyon – Ars - La Salette – Genewa – Lozannę – Strasburg - Drezno

 

1.dzień 
Wyjazd w godzinach porannych – po mszy świętej w kościele parafialnym. Przejazd tranzytowy przez Polskę, Niemcy. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja w okolicy Bielefeld.

2.dzień 
Po śniadaniu przejazd do Paryża. W programie zwiedzania: Wzgórze Montmartre, msza święta w Bazylice Sacre Coeur, Plac Artystów, Moulin Rouge. Obiadokolacja w restauracji. Paryż Nocą – wieczorny rejs po Sekwanie. Przejazd do hotelu, nocleg.

 3.dzień 
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża: Katedra Notre Dame i zabytki na Wyspie, spacer po Dzielnicy Łacińskiej: Sorbona, Panteon, Ogród i Pałac Luksemburski. Msza św. w Sanktuarium Cudownego Medalika. Objazd autokarem: Plac Zgody, Kościół św. Magdaleny, Pola Elizejskie. Wieża Eiffla i kompleks Luwru z zewnątrz. Obiadokolacja w restauracji w centrum. Powrót do hotelu, nocleg.

 4.dzień 
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paray-le-Monial, gdzie w latach 1673-1675 Pan Jezus ukazał się św. Małgorzacie Marii Alacoque/. Msza święta. Następnie przejazd do Lourdes. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorny spacer, powrót na nocleg.

 5.dzień 
Śniadanie, całodzienny pobyt w Lourdes. Msza św. w Sanktuarium. Zwiedzanie Bazylik: Górna, Różańcowa, Podziemna Piusa X, Grota Masabielska, Droga Krzyżowa. Czas wolny. Spacer po Lourdes śladami świętej Bernadetty: kościół parafialny, dom rodzinny, Ciemnica. Obiadokolacja w restauracji hotelowej. Wieczorem udział w Różańcowej Procesji Światła, powrót na nocleg.

 6.dzień 
Msza św. w Grocie Masabielskiej o godzinie 06.00, śniadanie, wyjazd do Carcassonne – krótkie zwiedzanie średniowiecznego miasta, przejazd do Avignon: Pałac Papieski i ogrody, słynny urwany most nad Rodanem, ratusz, katedra, średniowieczne mury miejskie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Lyonu.

 7.dzień 
Po śniadaniu przejazd do Ars – zwiedzanie miejsc związanych ze świętym Janem Marią Vianneyem: plebania, Bazylika. Msza święta. We wczesnych godzinach popołudniowych przyjazd do Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, zapoznanie się z historią objawień – film, zwiedzanie Bazyliki, czas wolny. Po obiadokolacji Procesja Światła. Nocleg.

 8.dzień 
Śniadanie, msza święta, czas wolny. Około południa wyjazd w kierunku Szwajcarii. Krótkie zwiedzanie Genewy: Katedra, Zegar Kwiatowy, najwyższa na świecie fontanna Jet d'Eau. Przejazd przez Lozannę /spacer po Starym Mieście/ na nocleg i obiadokolację w okolicy Strasburga.

 9.dzień 
Po śniadaniu zwiedzanie Strasburga: zabytkowe centrum z Katedrą Notre Dame i malownicza dzielnica Petite France, budynek Parlamentu Europejskiego. Przejazd do Niemiec, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Drezna.

 10.dzień 
Po śniadaniu zwiedzanie Drezna: Albertinum, Katedra Świętej Trójcy, Opera Sempera, Zwinger. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną do kraju. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

 

 Cena zawiera: 
• przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, cafe-bar, DVD) bez nocnych przejazdów, 
• 9 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, 
• wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji 
• opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie 
• opiekę duchową kapłana 
• ubezpieczenie NNW, KL, bagaż

 • turystyczny fundusz gwarancyjny

 


UWAGI: 
Program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

 

 

 

OFERTA JEST SKIEROWANA DLA GRUP. 
CENA PROGRAMU ORAZ TERMIN IMPREZY BĘDĄ UZGODNIONE 
INDYWIDUALNIE W ODPOWIEDZI NA PAŃSTWA ZAPYTANIE