Kraje nadbałtyckie

 

Kraje Nadbałtyckie 6 dni

 


1 dzień
podstawienie autokaru ok. godziny 5;00 Przejazd przez Augustów w kierunku Litwy. Przyjazd do Wilna w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, następnie WILNO NOCĄ – spacer po Starówce – najpiękniejsze zabytki i malownicze zaułki w wieczornej scenerii. Czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg.

 2 dzień 
po śniadaniu zwiedzanie Wilna: Ostra Brama – jedno z najsłynniejszych sanktuariów Europy, Cmentarz na Rossie – Mauzoleum Marszałka i groby znanych Polaków, Kościół Piotra i Pawła na Antokolu, Katedra, panoramiczny objazd najstarszej części miasta. Kościół św. Teresy, Cerkiew Św. Trójcy i dawny klasztor Bazylianów /Cela Konrada/, Sobór św. Ducha, kościół św. Kazimierza – patrona Litwy, ratusz i Plac Ratuszowy, Pałace: rzostowskich, Chodkiewiczów, Paców, zabytki przy ulicy Wielkiej i Zamkowej, Uniwersytet i kościół św. Janów – polonica, Pałac Prezydencki. W późnych godzinach popołudniowych wyjazd na Łotwę. Zakwaterowanie w hotelu w Rydze, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych RYGA NOCĄ – spacer po przepięknej Starówce.

 3 dzień
po śniadaniu zwiedzanie hanzeatyckiej Rygi z lokalnym przewodnikiem: Zamek Ryski – związany 
z postacią Stefana Batorego, Katedra, Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Kościół św. Piotra, Trzej Bracia, Pałac Bractwa Czarnogłowych, Opera, Pomnik Wolności, słynna dzielnica secesyjna ze wspaniałymi kamienicami. W godzinach południowych przejazd do Estonii. Przyjazd do Tallina. Zwiedzanie Tallina z lokalnym przewodnikiem: Kadrioru Park i pałac carski, Pirata – dzielnica olimpijska, Górne Miasto: dawne mury obronne, baszta Kiek in de Koek, sobór Aleksandra Newskiego, Katedra, zamek Toompea, Dolne Miasto: kompleks średniowiecznych kamieniczek - Trzy Siostry, dawny klasztor Dominikański, ratusz – najstarszy w Europie, Apteka Magistracka, baszta Gruba Małgorzata. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu wTallinie, obiadokolacja, nocleg.

 4 dzień
całodzienna wycieczka promem do Helsinek. Zwiedzanie stolicy Finlandii z lokalnym przewodnikiem: objazd panoramiczny najciekawszych dzielnic, Plac Senacki i katedra luterańska, Katedra Prawosławna, kościoły różnych wyznań – w tym katolicki, gmach parlamentu, Pałac Prezydencki i najciekawsze budowle, twierdza Suomenlinna, domy z XVI-XVII wieku. Z hotelu dostajemy lunch pakiet, śniadanie i kolacja na promie. Powrót do hotelu w Tallinie około godziny 22.

 5 dzień
po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez „Szwajcarię Łotewską” do Wilna. Zakwaterowanie. Uroczysta obiadokolacja z muzyką na żywo i degustacją litewskich potraw i alkoholi. Nocleg.

 6 dzień
po śniadaniu przejazd do Trok - dawnej stolicy: Fara Witoldowa z Kaplicą Romerów, ulica Karaimska z zabytkowymi domami i Kienesą, zamek na półwyspie, zamek na wyspie, spacer nad czystymi trockimi jeziorami – możliwość zakupu wspaniałychregionalnych wyrobów z bursztynu i degustacja karaimskiego przysmaku – kibinai. Następnie krótkie zwiedzanie Kowna: zamek, katedra św. Piotra i Pawła, ratusz zwany "Białym Łabędziem", dawne gimnazjum, w którym pracował Adam Mickiewicz, Dom Perkuna, W godzinach południowych wyjazd do Polski. Powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:

 * przejazd komfortowym autokarem

 * 5 noclegów w hotelach 3*** /pokoje 2,3 os. z łazienkami/

 * 5 śniadań i 5 obiadokolacji – w tym Wieczorek Wileński

 * całodzienną wycieczkę do Helsinek: prom - autokar - prom

 * opiekę doświadczonego pilota – przewodnika

 * ubezpieczenie KL, NNW, bagaż /Signal Iduna/

 * podatek VAT

 

Uwaga:

 

Dopłata do pokoju jednoosobowego /na wcześniejsze zamówienie/ 320 zł

 


Program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

 

OFERTA JEST SKIEROWANA DLA GRUP
CENA PROGRAMU ORAZ TERMIN IMPREZY BĘDĄ UZGODNIONE 
INDYWIDUALNIE W ODPOWIEDZI NA PAŃSTWA ZAPYTANIE