Kraje nadbałtyckie

 

Kraje Nadbałtyckie 8 dni

 

 

1 dzień
podstawienie autokaru ok. godziny 5:00. Przejazd przez Augustów w kierunku Litwy. Przyjazd do Wilnaw godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, następnie WILNO NOCĄ – spacer po Starówce – najpiękniejsze zabytki i malownicze zaułki w wieczornej scenerii. Czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg
2 dzień
po śniadaniu zwiedzanie Wilna: Ostra Brama – jedno z najsłynniejszych sanktuariów Europy, Cmentarz na Rossie – Mauzoleum Marszałka i groby znanych Polaków, Kościół Piotra i Pawła na Antokolu, Katedra, panoramiczny objazd najstarszej części miasta. Kościół św. Teresy, Cerkiew Św. Trójcy i dawny klasztor Bazylianów /Cela Konrada/, Sobór św. Ducha, kościół św. Kazimierza – patrona Litwy, ratusz i Plac Ratuszowy, Pałace: Brzostowskich, Chodkiewiczów, Paców, zabytki przy ulicy Wielkiej i Zamkowej, Uniwersytet i kościół św. Janów – polonica, Pałac Prezydencki. 
W późnych godzinach popołudniowych wyjazd na Łotwę. Zakwaterowanie w hotelu w Rydze, obiadokolacja, RYGA NOCĄ – spacer po przepięknej Starówce – czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg

3 dzień
po śniadaniu zwiedzanie hanzeatyckiej Rygi z lokalnym przewodnikiem: Zamek Ryski – związany z postacią Stefana Batorego, Katedra, Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Kościół św. Piotra, Trzej Bracia, Pałac Bractwa Czarnogłowych, Opera, Pomnik Wolności, słynna dzielnica secesyjna ze wspaniałymi kamienicami. W godzinach południowych przejazd do Estonii. Krótki spacer po nadmorskiej Parnawie – letnia stolica Estonii: deptak Ruutli i zabytkowe kolorowe kamieniczki z różnych epok, Ratusz, średniowieczna Czerwona Wieża, cerkiew św. Katarzyny. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w Tallinie, obiadokolacja, TALLIN NOCĄ – spacer po Starówce – czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień
całodzienna wycieczka promem do Helsinek. Zwiedzanie stolicy Finlandii z lokalnym przewodnikiem: objazd panoramiczny najciekawszych dzielnic, Plac Senacki i katedra luterańska, Katedra Prawosławna, kościoły różnych wyznań – w tym katolicki, gmach parlamentu, Pałac Prezydencki i najciekawsze budowle, twierdza Suomenlinna, domy z XVI-XVII wieku. Z hotelu dostajemy lunch pakiet, śniadanie i kolacja na promie. 
Powrót do hotelu w Tallinie około godziny 22.

5 dzień
po śniadaniu czas wolny – odpoczynek – plażowanie nad Bałtykiem. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
po śniadaniu zwiedzanie Tallina z lokalnym przewodnikiem: Kadrioru Park i pałac carski, Pirata – dzielnica olimpijska, Górne Miasto: dawne mury obronne, baszta Kiek in de Koek, sobór Aleksandra Newskiego, Katedra, zamek Toompea, Dolne Miasto: kompleks średniowiecznych kamieniczek - Trzy Siostry, kościół św. Olafa, dawny klasztor Dominikański, ratusz – najstarszy w Europie, Apteka Magistracka, baszta Gruba Małgorzata i wspaniale zachowane średniowieczne mury miejskie, Duża Brama Morska i pomnik ofiar katastrofy promu ‘Estonia’. Przejazd do hotelu w Rydze. Obiadokolacja i nocleg.

 

7 dzień
po śniadaniu przejazd przez Jelgawę /klasycystyczny pałac, jeden z najcenniejszych zabytków na Łotwie/ w kierunku Litwy. Krótki postój na Górze Krzyży/słynna Litewska Golgota z niezliczoną ilością krzyży – odwiedzana przez Jana Pawła II/. Następnie przejazd przez Szawle /możliwy krótki spacer/ do Cytowian – jeden z najcenniej­szych na Litwie zespołów kościelno-klasztornych. 
W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Wilnie.

Uroczysta obiadokolacja z muzyką na żywo i degustacją litewskich potraw i alkoholi. Nocleg.

8 dzień
po śniadaniu przejazd do Trok - dawnej stolicy: Fara Witoldowa z Kaplicą Romerów, ulica Karaimska z zabytkowymi domami i Kienesą, zamek na półwyspie, zamek na wyspie, spacer nad czystymi trockimi jeziorami – możliwość zakupu wspaniałychregionalnych wyrobów z bursztynu i degustacja karaimskiego przysmaku – kibinai. Następnie krótkie zwiedzanie Kowna: zamek, katedra św. Piotra i Pawła, ratusz zwany "Białym Łabędziem", dawne gimnazjum, w którym pracował Adam Mickiewicz, Dom Perkuna, W godzinach południowych wyjazd do Polski.

 

 

OFERTA JEST SKIEROWANA DLA GRUP 
CENA PROGRAMU ORAZ TERMIN IMPREZY BĘDĄ UZGODNIONE 
INDYWIDUALNIE W ODPOWIEDZI NA PAŃSTWA ZAPYTANIE

 

 

Cena zawiera:

* przejazd komfortowym autokarem

* 7 noclegów w hotelach 3*** /pokoje 2,3 os. z łazienkami/

* 7 śniadań i 7 obiadokolacji – w tym Wieczorek Wileński

* całodzienną wycieczkę do Helsinek: prom - autokar - prom

* opiekę doświadczonego pilota – przewodnika

* ubezpieczenie KL, NNW, bagaż /Signal Iduna/

* podatek VAT

*turystyczny fundusz gwarancyjny

 

Uwaga: 
Dopłata do pokoju jednoosobowego /na wcześniejsze zamówienie/ 450 zł

 

Program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.