Litwa

 

Litwa 5 dni

 

LITWA – WILNO – KOWNO – TROKI

 

 1.dzień
wyjazd w godzinach późno wieczornych – miejsce podstawienia autokaru do ustalenia. Przejazd w kierunku Litwy przez Warszawę, Augustów – nocna podróż.

2.dzień
przyjazd do Kowna we wczesnych godzinach porannych, przerwa na śniadanie /we własnym zakresie/ zwiedzanie miasta: Katedra św. Piotra i Pawła, Biały Łabędź – słynny ratusz, dawny kościół i klasztor Jezuitów – gimnazjum, w którym pracował Adam Mickiewicz, spacer nad Niemnem, ruiny zamku, Kościół Witolda i Dom Perkuna. Następnie przejazd doWilna: cmentarz na Rossie – Mauzoleum Marszałka i chwila zadumy nad grobami znanych Polaków, następnie przejazd na Antokol do Kościoła św. Piotra i Pawła – jedna z najpiękniejszych barokowych świątyń Europy, wizyta w dawnym klasztorze i wileńskim domu świętej Faustyny Kowalskiej. Zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek i dalszy ciąg zwiedzania miasta: Ostra Brama ze słynnym obrazem czczonym zarówno przez katolików, grekokatolików jak i prawosławnych, Kościół św. Teresy, Cerkiew Św. Trójcy i dawny klasztor Bazylianów, Sobór św. Ducha, kościół św. Kazimierza – patrona Litwy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Wilnie.

 3.dzień
po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Wilna: Cerkiew Przeczystej Bogarodzicy, pomnik A. Mickiewicza, Kościół Bernardynów i perła gotyku – kościół św. Anny. Katedra Wileńska z kaplicą św. Kazimierza i grobami królewskimi. Wyjazd kolejką na Wzgórze Giedymina – przepiękna panorama wileńskiej starówki. Czas wolny, następnie: Uniwersytet i Kościół św. Jana, Alumnat, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, kościół św. Ducha, spacer ul. Trocką i Niemiecką. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 4.dzień
po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Wilna. W programie m. in.: Pałace: Brzostowskich, Chodkiewiczów, Paców, Tyszkiewiczów, zabytki i polonica przy ulicy Wielkiej i Zamkowej, ratusz i Plac Ratuszowy, Muzeum Adama Mickiewicza i Zaułek Bernardyński, Aleja Giedymina – spacer i czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Wilno Nocą – panoramiczny objazd starówki i spacer po najpiękniejszej części miasta. Powrót do hotelu.

 5.dzień 
– po śniadaniu przejazd do niezwykle malowniczo położonych Trok – dawnej stolicy. Msza Święta w najstarszym Sanktuarium Maryjnym na Litwie – Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Zwiedzanie Trok – Fara Witoldowa z Kaplicą Romerów, ulica Karaimska z zabytkowymi domami i Kienesą, zamek na półwyspie, zamek na wyspie, spacer i odpoczynek nad czystymi trockimi jeziorami. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera: 
* przejazd komfortowym autokarem 
* 3 noclegi w hotelu **/*** w Wilnie 
* 3 śniadania i 3 obiadokolacje 
* opiekę pilota – przewodnika 
* ubezpieczenie KL, NNW, bagaż 
* podatek VAT

 

OFERTA JEST SKIEROWANA DLA GRUP 
CENA PROGRAMU ORAZ TERMIN IMPREZY BĘDĄ UZGODNIONE 
INDYWIDUALNIE W ODPOWIEDZI NA PAŃSTWA ZAPYTANIE

 

Program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

 

 

UWAGA – w Wilnie istnieje możliwość zorganizowania uroczystej kolacji przy muzyce na żywo – doskonała miejscowa kapela w cenie około 15 euro