Francja Paryż

 

Paryż Stolica Świata 7 dni

 Księstwa Luxemburg i Zamki w Dolinie Loary

 

1 dzień
zbiórka uczestników, wyjazd o godzinie 06.00 (w zależności od miejsca wyjazdu). Przejazd tranzytowy przez Polskę i Niemcy. W tym dniu wyżywienie we własnym zakresie – zabrać dużo kanapek :-) 
W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Koblencji /około 1000 km./, zakwaterowanie i nocleg. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

 2 dzień
śniadanie w hotelu, następnie przejazd do Księstwa Luxemburg i krótkie zwiedzanie stolicy finansowego centrum Europy: Centrum Europejskie, stare centrum, wizyta w Katedrze NMP, ratusz, pałac Wielkiego Księcia Henryka. W godzinach południowych wyjazd w kierunku Paryża. Przyjazd do stolicy Francji w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie słynnego Wzgórza Montmartre z Bazyliką Sacre Coeur, taras widokowy – panorama Paryża, Plac Artystów, spacer zaułkami Montmartre – ulubionego miejsca paryskiej bohemy, Plac Pigalle, Obiadokolacja w restauracji w okolicy najsłynniejszego kabaretu świata: Moulin Rouge. Przejazd do hotelu, nocleg.

 3 dzień
po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża. W programie między innymi: Kolumna Bastylii, Wyspa Cite – najstarsza część Paryża z Katedrą Notre Dame, Pałacem Sprawiedliwości i Prefekturą Policji. Następnie Hotel de Ville – monumentalny ratusz miejski i Centrum Pompidou. Spacer po dzielnicy Les Halles. W godzinach popołudniowych zwiedzanie Luwru – największego i najsłynniejszego muzeum na świecie. Obiadokolacja w restauracji w centrum Paryża, powrót do hotelu na nocleg.

 4 dzień
po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża: przejazd na Wieżę Eiffla, spacer po Polach Marsowych, Plac Warszawski i Trocadero. Przejazd przez Pola Elizejskie – najsłynniejsza aleja świata, Łuk Triumfalny, Plac Zgody, Pałac Burbonów – Parlament Francji, Kościół św. Magdaleny. Przejazd przez Dzielnicę Łacińską – Kościół św. Seweryna, Sorbona, Panteon, Ogród Luxemburski. Obiadokolacja w restauracji w centrum. Wieczorem godzinny rejs statkiem wycieczkowym po Sekwanie – Paryż Nocą… Powrót do hotelu na nocleg.

 5 dzień
po śniadaniu całodzienna wycieczka autokarowa w Dolinę Loary i zwiedzanie 3 wybranych najciekawszych Zamków. Proponujemy: Chambord – niezwykle malowniczy i związany z historią Polski, Chenonceau – Zamek Dam i monumentalny Amboise – z grobem artysty wszechczasów – Leonarda da Vinci. Możliwość zwiedzania parku Zamki w Miniaturze. Obiadokolacja w restauracji w Blois, powrót do hotelu na nocleg.

 6 dzień
po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Paryża i minimum 9 - godzinne zwiedzanie - spacerkiem i korzystając z wygodnego metra. W programie m. in: Opera Paryska, Plac Vendome z Kolumną Napoleońską, Hotelem Ritz i ostatnim mieszkaniem Fryderyka Chopina, Ogrody Tuilerie, zwiedzanie Dzielnicy Łacińskiej i odpoczynek w Ogrodzie Luksemburskim, Pałac Senatu, Wyspa Świętego Ludwika, Muzeum Perfum Fragonard – wejście bezpłatne. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd nocny przez Belgię i Niemcy.

 7 dzień
przejazd przez Niemcy, Polskę. Powrót w godzinach wieczornych

 

Cena zawiera:
* przejazd komfortowym autokarem /klimatyzacja, WC, DVD, cafe-barek/
* 1 nocleg tranzytowy w hotelu w Niemczech – pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
* 4 noclegi w tym samym hotelu w okolicy Paryża – pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
* 5 śniadań w hotelach oraz 4 obiadokolacje w restauracjach w Paryżu i Blois
* opiekę doświadczonego pilota – przewodnika na całej trasie
* ubezpieczenie NNW, KL, bagaż 
* podatek VAT
*turystyczny fundusz gwarancyjny

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnego przewodnika w Luwrze i biletów na przejazd metrem.

 

OFERTA JEST SKIEROWANA DLA GRUP
CENA PROGRAMU ORAZ TERMIN IMPREZY BĘDĄ UZGODNIONE 

 

INDYWIDUALNIE W ODPOWIEDZI NA PAŃSTWA ZAPYTANIE

Program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.