Rumunia

 

Perły Rumunii:
wypoczynek i zwiedzanie, 14 dni

 

 

Oradea, Huneadorę, Alba Iulia, Siedmiogród, Braszowa, Poiana Brasov, Prejmer, Harman, Predeal, Sinaia, Bran, Rasnovie, Bukareszt, Mamaia, Sybina, Sighishoary, Huedin, Debreczyn

 

1.dzień 
Wyjazd o godzinie 6.00 (w zależności od miejsca wyjazdu). Przejazd przez Słowację i Węgry. 
W późnych godzinach popołudniowych przyjazd do miejscowości Oradea w Rumunii – spacer po przepięknej secesyjnej starówce. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 2.dzień 
Po śniadaniu zwiedzanie Oradei: prawosławna Cerkiew pod Księżycem, kościół św. Władysława, Pałac Biskupów Greckokatolickich, Pałac ”Czarny Orzeł”, Synagoga Neologów, kościół kalwiński i ruteńska cerkiew unicka. Następnie największa barokowa budowla Transylwanii – Katedra, Korytarz Armat i in. W godzinach popołudniowych wyjazd przez Huneadorę /gotycki zamek Transylwanii/ do Alba Iulia i zwiedzanie Cytadeli w dawnej stolicy Siedmiogrodu: katedra św. Michała /sarkofag Izabeli Jagiellonki/, pomnik Michała Walecznego, Sobór Koronacyjny i Pałac Książęcy, Pałac Biskupi, Sala Zjednoczenia. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

 3.dzień 
Po śniadaniu przejazd do Braszowa i zwiedzanie zabytkowej starówki: ratusz, sukiennice, Czarny Kościół /kolekcja kobierców i słynne organy/, kościoły i cerkwie różnych wyznań, pozostałości murów obronnych z Bramą Schei – symbolicznym końcem łacińskiej Europy, Strada Sfori – najwęższa europejska uliczka, wyjazd kolejką linową na Górę Tampa /955 m n. p. m./ - panorama miasta i okolic. Przejazd do hotelu w okolicy Poiana Brasov, obiadokolacja, nocleg.

 4.dzień 
Po śniadaniu całodzienna wycieczka autokarowa: saskie grody kościelne w Prejmer /wpisany na listę UNESCO/ i Harman, następnie przejazd przez Predeal do Sinaia – najpopularniejszy górski kurort: pałace królewskie, zabytkowy monaster. Po południu przejazd do Bran – Zamek Drakuli, zamek chłopski w Rasnovie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 5.dzień 
Po śniadaniu przejazd do Bukaresztu i zwiedzanie najciekawszych zabytków stolicy, następnie przez portową Konstancę /krótkie zwiedzanie: Plac Owidiusza, kasyno, meczet, synagoga, teatr Narodowy/ do słynnej miejscowości wypoczynkowej Mamaia nad Morzem Czarnym. Zakwaterowanie w hotelu, spacer po okolicy, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

 6 – 12.dzień 
Pobyt wypoczynkowy w Mamaia /najstarsza, największa i najdroższa miejscowość wypoczynkowa w Rumunii/ nad Morzem Czarnym. Wszystkie noclegi w tym samym hotelu. Plażowanie, czas wolny, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych. 
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

 12.dzień 
Po późnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Sybina /jedno z najpiękniejszych miast Rumunii/ i zwiedzanie Starówki: średniowieczne zabytki Górnego i Dolnego Miasta: wieża ratuszowa, kościół Jezuitów, kościół ewangelicki, pałace, Most Kłamców, Pasaż Schodów i spacer malowniczymi zaułkami, baszty. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 13.dzień 
Po śniadaniu przejazd do Sighishoary – największa zamieszkana cytadela w Europie, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie Górnego Miasta: Wieża Zegarowa, Dom Drakuli, Kościół Klasztorny, Kościół na Wzgórzu, cmentarz. Następnie przejazd przez Huedin /pałace cygańskie/ w kierunku Węgier. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Debreczynie.

14.dzień 
Po śniadaniu zwiedzanie Debreczyna /drugie, co do wielkości miasto Węgier/: kościoły ewangelickie, Liceum Kalwińskie, Uniwersytet i zabytkowe kamienice. Następnie przejazd na Słowację i zwiedzanie Koszyc: katedra św. Elżbiety - najwspanialszy zabytek miasta i największy kościół Słowacji /z kryptą Franciszka Rakoczego/, starówka – czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera: 
* przejazd komfortowym autokarem 
* 13 noclegów w hotelach**, *** /pokoje 2 os. z łazienkami/ 
* 13 śniadań i 13 obiadokolacji 
* opiekę pilota – przewodnika 
* ubezpieczenie KL, NNW, bagaż 
* taksę klimatyczną 
* podatek VAT
*turystyczny fundusz gwarancyjny

 

OFERTA JEST SKIEROWANA DLA GRUP 
CENA PROGRAMU ORAZ TERMIN IMPREZY BĘDĄ UZGODNIONE 
INDYWIDUALNIE W ODPOWIEDZI NA PAŃSTWA ZAPYTANIE

 

Program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.