Sankt Petersburg

 

Sankt Petersubrg, 9 dni

 

 

Ukmerge, Dyneburg, Pskow, Nowogród Wielki, Sankt Petersburg, Peterhof, Narvi, Tartu, Wilno

 

1.dzień 
Wyjazd z Polski o godz. 06.00 (w zależności od miejsca wyjazdu). Przejazd przez Augustów w kierunku Litwy. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Ukmerge. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 2.dzień 
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Łotwy, przyjazd do Dyneburga/Daugavpils/ drugie co do wielkości miasto i główny ośrodek Polaków na Łotwie - krótkie zwiedzanie miasta: twierdza, zabytkowe kamienice i kościoły, ulica Ryska.Wyjazd w kierunku Rosji, przejazd do Pskowa – jednego z najstarszych miast Rosji i zwiedzanie kreml , cerkwie i sobory, pałace i domy kupców. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Pskowa.

 3.dzień 
Po śniadaniu wyjazd do Nowogrodu Wielkiego i zwiedzanie zabytkowego kremla oraz Sofijskiego Soboru. W godzinach popołudniowych przejazd do Sankt - Petersburga. Panoramiczny objazd miasta /najważniejsze zabytki/ i spacer po Newskim Prospekcie i Nabierieżnej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 4.dzień - 6.dzień
Pobyt w Sankt – Petersburgu. Pełne cztery dni na zwiedzanie miasta.

 W programie m. in.: Newski Prospekt i zabytki w jego pobliżu: Sobór Kazański z grobem Kutuzowa, kościół św. Katarzyny, zabytkowe pałace, Admiralicja, Plac Aleksandra Newskiego, pomnik Piotra I – Jeździec Miedziany, Twierdza Pietropawłowska – mauzoleum carów, Krążownik Aurora, Ermitaż – zwiedzanie słynnego muzeum, Ławra Aleksandra Newskiego i zabytkowy cmentarz z grobem F. Dostojewskiego, najpiękniejsze Sobory – m. in.: Izaaka, Mikołaja, Spas na Krowi i Zmartwychwstański, Wyspa Wasilewska z najważniejszymi pałacami, rejs stateczkiem po rzekach i kanałach Sankt – Petersburga, miasto nocą – rozkładanie mostów, Pola Marsowe, Instytut Smolny, Teatr Maryjski i inne zabytki… 
Świadczenia: śniadania i obiadokolacje

 7.dzień 
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Peterhofu – letni pałac carski i Park Dolny z zespołem słynnych fontann. W godzinach popołudniowych przejazd w kierunku Estonii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Narvie / okolicy.

 8.dzień 
Po śniadaniu przejazd do Tartu – drugie co do wielkości miasto Estonii . Słynie z uniwersytetu, założonego w 1632 przez króla Szwecji Gustawa II Adolfa . Krótkie zwiedzanie: uniwersytet, Most Kaarsild, katedra, wzgórze Toomemaegi. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Wilnie – obiadokolacja i nocleg. /dla chętnych – Wilno Nocą – spacer po Starówce – najważniejsze zabytki/…

 9.dzień 
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Wilna: Cmentarz na Rossie, Ostra Brama, spacer po Starówce, objazd autokarem najstarszej części miasta. Wyjazd do Polski. Powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:
* przejazd komfortowym autokarem
* 8 noclegów /pokoje 2,3 os. z łazienkami/
* 8 śniadań i 8 obiadokolacji
* opiekę pilota – przewodnika
* ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
* podatek VAT
*turystyczny fundusz gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje kosztów wizy i formalności wizowych:


 Program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

 

OFERTA JEST SKIEROWANA DLA GRUP 
CENA PROGRAMU ORAZ TERMIN IMPREZY BĘDĄ UZGODNIONE 
INDYWIDUALNIE W ODPOWIEDZI NA PAŃSTWA ZAPYTANIE