Szlak Piastowski 5 dni

 

Wielkopolska i Szlak Piastowski

 BERLIN, POCZDAM i TROPIKALNA WYSPA

 

Program

 

1 dzień - wyjazd z Krakowa o godz. 06.00 Przejazd do Kalisza i zwiedzanie najstarszego polskiego miasta: Baszta Dorotka, Kolegiata, Kościół św. Mikołaja, Rynek Główny z Ratuszem, Kościół i Klasztor Franciszkanów. Krótkie zwiedzanie zamku w Gołuchowie. Przejazd do Kórnika – rodzinnego miasta Wisławy Szymborskiej – zwiedzanie Zamku /zabytek klasy zerowej/ i Arboretum Kórnickiego, następnie Pałac Raczyńskich w Rogalinie i słynne „dęby rogalińskie” – najstarsze w Europie. Przejazd do Poznania, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, wieczorny spacer po Starówce, powrót na nocleg.

 2 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Poznania: renesansowy Ratusz, Pręgierz i Fontanna Prozerpiny, Bamberka, Pałac Działyńskich, poznańska Fara, Ostrów Tumski i zwiedzanie Katedry św. św. Piotra i Pawła nekropolii Piastów, i innych zabytków. Następnie Przejazd przez Pobiedziska - Wielkopolska w Miniaturze do Gniezna - pierwszej stolicy Polski: Katedra św. Wojciecha (słynne Drzwi Gnieźnieńskie), rynek, kościoły, Muzeum Początków Państwa Polskiego - spektakl audiowizualny. Powrót do Poznania na obiadokolację i nocleg.

  3 dzień - po wczesnym śniadaniu wyjazd do Berlina i całodzienne zwiedzanie miasta: Brama Brandenburska, wieża telewizyjna przy Alexanderplatz, Reichstagu, Nowa Synagoga, dawne przejście graniczne Checkpoint Charcie, Czerwony Ratusz, Berliner Dom - katedra z grobowcami Hohenzollernów, spacer aleją Unter Den Linden na Wyspę Muzeów, zwiedzanie Muzeum Pergamonu - jednego z najwspanialszych zbiorów historii starożytnej. Przejazd do BERLINA ZACHODNIEGO, spacer po słynnym bulwarze handlowym Kurfurstendamm, następnie Plac Poczdamski. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Berlinie lub okolicy.

 4 dzień - po śniadaniu przejazd do Poczdamu - miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po ogrodach kompleksu pałacowo -  ogrodowego Sanssouci. Przejazd do Pałacu Cecilienhof gdzie odbyła się Konferencja Poczdamska. Następnie przejazd do Tropical Islands - największa w Europie tropikalna kraina wypoczynku – czas wolny. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Gubina/Krosna Odrzańskiego. Obiadokolacja, nocleg.

 5 dzień - po śniadaniu przejazd do Zielonej Góry, która jest miastem zabytkowym, z racji niewielkich zniszczeń wojennych pozostała tutaj cała przedwojenna zabudowa miejska. Szczególne walory estetyczne posiada Stare Miasto oraz przedwojenne wille wzdłuż alei Niepodległości. Następnie zwiedzanie Jeleniej Góry /najciekawsze zabytki i czas wolny/. Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych.