Szwajcaria

 

Szwajcaria, 7 dni

 

TYROL, RAPPERSWIL, LUCERNA, GRINDENWALD, JUNGFRAUJOCH, BERNO, MONTREUX, LOZANNA, ANNECA, GENEWA, ZURICH

 

1 dzień
Zbiórka uczestników wcześnie rano (w zależności od miejsca wyjazdu). Przejazd przez Czechy. Nocleg w hotelu na terenie Austrii (Tyrol) koło miejscowości Kufstein. Obiadokolacja i nocleg w Kufstein.

2 dzień 
Śniadanie, przejazd do RAPPERSWIL – spacer i zwiedzanie polskiego Muzeum na Zamku - posiadającego cenne zbiory z okresu Wielkiej Emigracji i Powstania Styczniowego. Następnie przejazd do LUCERNY - zwiedzanie miasta m.in.: Ratusz, baszty miejskie oraz słynne mosty. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień 
Śniadanie, przejazd do GRINDENWALDU, zwanego zieloną wioską lodową. Wyjazd kolejką zębatą na JUNGFRAUJOCH(3.454 m n.p.m.) - panorama Alp Berneńskich ze słynnymi szczytami MÖNCH i EIGER. Przejazd do BERNA – zwiedzanie. W programie: katedra, wieża zegarowa, dom Alberta Einsteina. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Berna.

4 dzień 
Śniadanie, wyjazd na tzw. "RIWIERĘ SZWAJCARSKĄ". Spacer po MONTREUX, zwiedzanie najsłynniejszego w Szwajcarii Zamku Chillon. Przejazd do LOZANNY – zwiedzanie ( katedra- uważana za najpiękniejszy kościół gotycki w Szwajcarii, Fontanna Sprawiedliwości, Ratusz). Przejazd do Annecy - alpejskiej Wenecji - zwiedzanie pięknej starówki. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Genewy.

5 dzień 
Śniadanie, zwiedzanie GENEWY - m.in.: zegar kwiatowy, pomnik reformacji, Starówka oraz Katedra św. Piotra, Pałac ONZ. Następnie rejs statkiem po Jeziorze Genewskim.* Przejazd w okolice Zurichu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

6 dzień 
Śniadanie, zwiedzanie ZURICHU: Starówka, Katedra, kościół św. Piotra. Przejazd nad wodospady Renu w rejonie Szafuzy. Nocleg i obiadokolacja w hotelu w okolicach Innsbrucka.

7 dzień 
Śniadanie. Wyjazd do Polski. Planowany powrót do Polski w godzinach wieczornych.

 

OFERTA JEST SKIEROWANA DLA GRUP 
CENA PROGRAMU ORAZ TERMIN IMPREZY BĘDĄ UZGODNIONE 
INDYWIDUALNIE W ODPOWIEDZI NA PAŃSTWA ZAPYTANIE

 

Program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

 

Cena zawiera: 
- przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, barek, wideo)
- noclegi w hotelach **/*** - pokoje 2- osobowe z łazienkami
- wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji
- bilet na kolejkę
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL i NNW
- podatek VAT
-turystyczny fundusz gwarancyjny


* w dniu 5-tym możliwość zmiany programu. Po zwiedzaniu Genewy ( zamiast rejsu po Jeziorze Genewskim) pojedziemy do Chamonix (Francja)) , znanego centrum sportów zimowych. Wjazd najdłuższą na świecie kolejką linową na Aquille di Midi (3,842 m. npm) położonego u podnóża Mont Blanc ( dodatkowe ok. 40 euro) Nocleg w obu wariantach koło Zurychu. O tym, która opcja będzie wybrana – decydują uczestnicy większością głosów oraz warunki atmosferyczne.