Toskania

 

POD SŁOŃCEM TOSKANII, W Cieniu Katedr i Winnic, 11 dni

 

Toskania jest w każdej kropli oliwy spadającej na chleb i w każdym jego okruchu, w czerwieni pomidorów, w rdzawej posadzce zapomnianego klasztoru...”

WYJAZD TURYSTYCZNO – REKREACYJNY
 

Graz – Lubljana – Tarvisio – Padwa – Bolonia – Watykan – Rzym – Florencja – Lucca – Monteriggioni - Piza - San Gimignano - Siena - Voltera Morze Tyrreńskie

 

1.dzień
Zbiórka Uczestników ok godz. 06.15. Przejazd tranzytowy przez Czechy /przerwa obiadowa – p osiłek we własnym zakresie – około 25 zł/ do Austrii. W godzinach popołudniowych p rzejazd do stolicy Styrii - Graz i zwiedzanie najciekawszej części miasta: późnogotycka Katedra św. Idziego i Mauzoleum Ferdynanda II, ratusz, Wieża Zegarowa, Arsenał, gotyckie i barokowe budowle, ruiny zamku Schlossberg z dwiema zachowanymi wieżami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Graz.

2.dzień
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Słowenii i zwiedzanie Lubljany. W programie m.in.: Katedra Św. Mikołaja, kolumna i Kościół Św. Trójcy – jedna z najpiękniejszych świątyń w mieście. Zamek Lublański, Most Smoka, Plac Stary. Przejazd malowniczą trasą do Włoch. W godzinach popołudniowych przyjazd do Padwy. Prato della Valle, z wiedzanie Bazyliki św. Antoniego, spacer po klasztornych dziedzińcach, konny pomnik Gattamelaty dłuta Donatella, Uniwersytet, Bazylika św. Justyny. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Rovigo, obiadokolacja i nocleg.

 3.dzień
Po śniadaniu przejazd do Bolonii - miasta arkad i krużganków. Zwiedzanie historycznego centrum miasta: Bazylika San Domenico - jedno z najważniejszych miejsc kultu w Bolonii. W  kościele  znajduje się grób i doczesne szczątki św. Dominika, ratusz i siedziba słynnego uniwersytetu /studiował tu Mikołaj Kopernik/, Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno, Bazylika San Petronio - jeden z największych kościołów wielonawowych na świecie, Katedra Świętego Piotra oraz Piazza di Ravegnata, romańskie i gotyckie wieże mieszkalne. Przejazd do przepięknej Florencji stolicy Toskanii i zwiedzanie: Bazylika Świętego Krzyża zdobiona arcydziełami najznakomitszych włoskich mistrzów, miejsce spoczynku m.in.; Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego. Następnie Katedra Santa Maria del Fiore, której kopuła jest symbolem miasta i pierwowzorem kopuły watykańskiej, spacer po Piazza del Duomo – baptysterium ze słynną Bramą Raju, przepiękna kampanilla Giotta, Kościół San Lorenzo z grobowcami Medyceuszy, Piazza della Signoria, Pazazzo Vecchio i Uffizi – z zewnątrz. Spacer po jednym z najsłynniejszych mostów świata: Ponte Vecchio nad rzeka Arno. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu docelowego. Aż 5 noclegów w Toskanii w tym samym hotelu...

 4.dzień - 8.dzień
TOSKANIA – TOSKANIA – TOSKANIA... Coś dla ducha, coś dla ciała... Zwiedzanie i wypoczynek nad toskańskim wybrzeżem Morza Tyrreńskiego. Dzień wolny – dzień zwiedzania... Codziennie śniadanie i obiadokolacja w restauracji hotelowej.

 Podczas pobytu zwiedzimy najważniejsze i najpiękniejsze miasta Toskanii oraz malownicze typowo toskańskie maleńkie miasteczka...

 4.dzień - czas wolny do własnej dyspozycji – plażowanie

 5 i 7. dzień – całodzienne wycieczki autokarowe po Toskanii

 6.dzień – czas wolny do własnej dyspozycji – plażowanie

 UWAGA:

 6.dzień – przewidziany jako WOLNY – z możliwością wycieczek fakultatywnych /nie wymienionych powyżej, płatnych dodatkowo/.

 Szczególnie polecamy:

 CAŁODZIENNA WYCIECZKA NA WYSPĘ ELBĘ. Wyjazd z hotelu po śniadaniu, powrót na obiadokolację. Rejs promem: Piombino Marittima - Portoferraio - Piombino Marittima. Zwiedzanie i czas wolny na plażowanie - najlepsza w miasteczku plaża Le Ghiaie, z licznymi barami i restauracjami, spacery po wzgórzach, podziwianie widoków...

 Cena wycieczki na Elbę – w zależności od ilości chętnych: 30 – 35 Euro/os

 8.dzień
po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu w Toskanii i przejazd do Watykanu: Plac i Bazylika Św. Piotra, grób Świętego Jana Pawła II, Zamek i Most Anioła. Przejazd do hotelu nad Morzem Tyrreńskim /odcinek Ladispoli – Anzio/ na obiadokolację i nocleg.

 9.dzień
po śniadaniu przejazd do Rzymu i całodzienne zwiedzanie Wiecznego Miasta. W programie najważniejsze zabytki antyczne i sakralne, m. in.; Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, Lateran – Bazylika Świętych Janów i pomnik Św. Franciszka. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 10.dzień
po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Włochy na obiadokolację i nocleg w hotelu w Tarvisio.

 11.dzień
po śniadaniu spacer po centrum miasteczka, czas na zakupy, wyjazd w drogę powrotna do kraju. Przejazd tranzytowy przez Austrie i Czechy. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

 Cena zawiera:
* Przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, cafe-bar, DVD) - bez nocnych przejazdów,
* 10 noclegów w hotelach 3*** /w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami/,
* Wyżywienie: 10 śniadań /tzw. „wzmocnione” lub bufet – w odróżnieniu od typowo włoskich „kontynentalnych”: pieczywo, dżem, ser żółty, wędlina, kawa, herbata/, 10 obiadokolacji serwowanych /napoje do obiadokolacji – oprócz wody - płatne indywidualnie/.
* Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie i podczas pobytu
* Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, 
* Podatek VAT

 *Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie zawiera:
* Na wstępy do zwiedzanych obiektów, taksę klimatyczną oraz inne wydatki związane z realizacją programu /obligatoryjni miejscowi przewodnicy, opłaty wjazdowe do niektórych miast

 * Wycieczka na Elbę: autokar – prom – autokar z pilotem-przewodnikiem:
* Pilot-przewodnik nie ma możliwości oprowadzania po wnętrzach zwiedzanych obiektów. 
W wielu miejscach jest bezwzględnie wymagany licencjonowany przewodnik miejscowy.

 

OFERTA JEST SKIEROWANA DLA GRUP 
CENA PROGRAMU ORAZ TERMIN IMPREZY BĘDĄ UZGODNIONE 
INDYWIDUALNIE W ODPOWIEDZI NA PAŃSTWA ZAPYTANIE

 Program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.