Trójmiasto 3 dni

 

Trójmiasto

 

Program

 

1 dzień: Wyjazd z Sędziszowa o godzinie 14.00 Przejazd do Torunia /jedno z najpiękniejszych polskich miast/, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, Toruń Nocą – zwiedzanie pięknie oświetlonego Starego Miasta z przewodnikiem. W programie spaceru: zabytki z listy UNESCO, Rynek i Ratusz Staromiejski, Pomnik Mikołaja Kopernika, dawny zamek krzyżacki, zabytkowe średniowieczne ulice, kamienice /największy w Polsce zespól gotyckich kamienia mieszczańskich/ i świątynie, pozostałości murów i baszt. Powrót do hotelu na nocleg.

 2 dzień: Śniadanie w restauracji hotelowej, następnie przejazd do Gdańska i zwiedzanie miasta. Spacer rozpoczniemy na Placu Solidarności, przy którym znajduje się historyczna brama wejściowa do dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina, trzy Krzyże - Pomnika Poległych Stoczniowców. Zobaczymy również Kościół św. Brygidy, ostoję Solidarności w czasach komunizmu. Po przerwie: Zielona Brama, ulica Mariacka i Kościół Mariacki, Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Złota Kamieniczka. Przejazd na Westerplatte, następnie Katedra Oliwska i Sopot – słynny kurort z secesyjnymi willami i malowniczymi domami letniskowymi. Spacer sopockim deptakiem w kierunku molo, najdłuższej drewnianej budowli w Europie, z której rozciąga się piękny widok na Zatokę Gdańską i miasto. W późnych godzinach popołudniowych krótkie zwiedzanie Gdyni. Przejedziemy przez jej centrum zbudowane w stylu modernistycznym. Wysiądziemy przy Molo Południowym, przy którym zacumowano okręt Polskiej Marynarki Wojennej z czasów II wojny światowej – ORP Błyskawica oraz dawny żaglowiec szkoleniowy kilku pokoleń studentów szkoły morskiej - Dar Pomorza. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Trójmieście.

 3 dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Malborka – największy zamek w Polsce, zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku z przewodnikiem muzealnym. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną. Przerwa na obiad /we własnym zakresie/ np w Ciechocinku – słynne uzdrowisko, tężnie solankowe, piekny deptak, liczne kawiarnie I restauracje. Zakończenie wycieczki w poźnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:

 przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi w komfortowych hotelach w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami

2 śniadanie w formie bufetu, 2 obiadokolacje serwowane: zupa, danie główne, deser, woda
opieka pilota – przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, wszystkie opłaty drogowe i parkingowe, podatek VAT

 

Cena nie zawiera:

 

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych /do ustalenia/

 

WARIANT TAŃSZY = BARDZIEJ INTENSYWNY

 

 

 

1 dzień: Wyjazd z Sędziszowa o godzinie 23.45 - parking przy Urzędzie Miasta. Nocny przejazd nad morze.

2 dzień: W godzinach porannych przyjazd do Gdańska /czas wolny na kawę i śniadanie – we własnym zakresie/, następnie zwiedzanie miasta. Spacer rozpoczniemy na Placu Solidarności, przy którym znajduje się historyczna brama wejściowa do dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina, trzy Krzyże - Pomnika Poległych Stoczniowców. Zobaczymy również Kościół św. Brygidy, ostoję Solidarności w czasach komunizmu. Po przerwie: Zielona Brama, ulica Mariacka i Kościół Mariacki, Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Złota Kamieniczka. Przejazd na Westerplatte, następnie Katedra Oliwska i Sopot – słynny kurort z secesyjnymi willami i malowniczymi domami letniskowymi. Spacer sopockim deptakiem w kierunku molo, najdłuższej drewnianej budowli w Europie, z której rozciąga się piękny widok na Zatokę Gdańską i miasto. W późnych godzinach popołudniowych krótkie zwiedzanie Gdyni. Przejedziemy przez jej centrum zbudowane w stylu modernistycznym. Wysiądziemy przy Molo Południowym, przy którym zacumowano okręt Polskiej Marynarki Wojennej z czasów II wojny światowej – ORP Błyskawica oraz dawny żaglowiec szkoleniowy kilku pokoleń studentów szkoły morskiej - Dar Pomorza. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Trójmieście.

3 dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Malborka – największy zamek w Polsce, zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku z przewodnikiem muzealnym. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną. Przerwa na obiad /we własnym zakresie/ np w Ciechocinku – słynne uzdrowisko, tężnie solankowe, piękny deptak, liczne kawiarnie I restauracje. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

 

 

Cena zawiera:

 

  • przejazd komfortowym autokarem, 1 nocleg w hotelu /w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami/

  • 1 śniadanie w formie bufetu, 1 obiadokolacja serwowana: zupa, danie główne, deser, woda

  • opieka pilota – przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, wszystkie opłaty drogowe i parkingowe, podatek VAT

 

Cena nie zawiera:

 

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych /do ustalenia/