Warmia i Mazury 2021 - 5 dni

Program

1.DZIEŃ - WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Kraków, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko Biała, Czechowice - Dz., Pszczyna, Tychy, Katowice, Siewierz. Przejazd do NIDZICY - zwiedzanie wnętrz ZAMKU KRZYŻACKIEGO m.in.: eksponaty ukazujące najstarszą historię Prusów, zamku i miasta, sala rycerska (10 PLN). Następnie MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO, spacer po skansenie - ekspozycje pochodzące z Warmii, Mazur, Powiśla i tzw. Pruskiej Litwy (22 PLN). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. DZIEŃ - Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na POLE BITWY POD GRUNWALDEM. Zwiedzanie MUZEUM BITWY POD GRUNWALDEM, spacer na Wzgórze Pomnikowe i do kaplicy pobitewnej, wystawa (15 PLN). Wizyta w STĘBARKU - możliwość zakupu ekologicznych produktów: serów, miodów, przypraw, kremów, mydła lawendowego. Następnie przejazd do stolicy Warmii i Mazur - OLSZTYNA, spacer po mieście: RYNEK, STARY RATUSZ, POMNIK KOPERNIKA, KAMIENNE BABY, KATEDRA ŚW. JAKUBA, WYSOKA BRAMA, czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3.DZIEŃ  - Śniadanie, przejazd do LIDZBARKA WARMIŃSKIEGO. Zwiedzanie  jednego z najlepiej zachowanych gotyckich zamków w Polsce - ZAMKU BISKUPÓW WARMIŃSKICH, zwanego Wawelem Północy (18 PLN). Wyjazd do miejscowości RESZEL znanej ze spalenia ostatniej czarownicy w Europie - spacer po miejscowości, ZAMEK, czas wolny. Następnie przejazd do SANKTUARIUM W ŚWIĘTEJ LIPCE - zwiedzanie sanktuarium z prezentacją imponujących barokowych organów, krótki koncert oraz pokaz ruchomych figur. Przejazd do GIERŁOŻY- wizyta w dawnej Kwaterze Głównej Hitlera na Mazurach - WILCZYM SZAŃCU (20 PLN). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4.DZIEŃ  - Śniadanie, przejazd do miejscowości KRUTYŃ - wioski położonej w samym centrum Puszczy Piskiej. Rejs rzeką KRUTYNIĄ do REZERWATU KRUTYNI (rejs wieloosobową łodzią - pychówką). Przejazd do MIKOŁAJEK - miasteczka położonego malowniczo pomiędzy jeziorami. Spacer po mieście, czas wolny. Następnie wizyta w GIŻYCKU -  zwiedzanie XIX-w. TWIERDZY BOYEN: bastiony, mury obronne, fosa, muzeum (15 PLN). Wyjazd do miejscowości WILKASY, wizyta w agroturystyce “Gawędy przy Nastojkach” - degustacja nalewek mazurskich, opowieści z mazurskich szlaków (30 PLN), możliwość zakupu lokalnych produktów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5.DZIEŃ - Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do miejscowości RUCIANE NIDA. Około 2-godzinny REJS STATKIEM przez GUZIANKĘ, JEZIORO BEŁDANY, JEZIORO ŚNIARDWY i JEZIORO MIKOŁAJSKIE do portu w MIKOŁAJKACH  (45 PLN). Po rejsie wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsca wyjazdów w godzinach wieczornych.

 

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

 

 

• przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
• 4 noclegi ze śniadaniami w hotelach **/*** (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami)
• 4 obiadokolacje w hotelach, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie
• opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem

•ubezpieczenie NNW

Cena zawiera

• przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
• 4 noclegi ze śniadaniami w hotelach **/*** (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami)
• 4 obiadokolacje w hotelach, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie
• opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem•ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera

Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne. Na wstępy należy przeznaczyć ok. 210 PLN + 8 PLN miejscowi przewodnicy.

 

Terminy i ceny