Włochy

 Liguria... i nie tylko... Włochy 10 dni

 

Tarvisio – Trydent – Wielkie Jeziora: Garda i Como – Mediolan – Turyn – Portofino – Genua – Werona Innsbruck i Salzburg

1.dzień
Wyjazd z Polski we wczesnych godzinach porannych. Przejazd tranzytowy przez Czechy (przerwa obiadowa – posiłek we własnym), Austrię do Włoch. Obiadokolacja i nocleg w hotelu wTarvisio lub najbliższej okolicy.

2.dzień
Po śniadaniu przejazd do Trento (Trydent) i zwiedzanie stolicy regionu Trentino: historyczne centrum z romańską Katedrą i przepięknymi zabytkowymi budowlami, fontanną Neptuna, Zamek Buon Consiglio, gdzie odbywał się słynny Sobór Trydencki. Przejazd nad Jezioro Garda – krótki odpoczynek i spacer w Sirmione. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicyBergamo.

3.dzień
Po śniadaniu przejazd do niezwykle malowniczego miasteczka Como – położonego nad jednym z największych włoskich jezior. Spacer po Starówce i rejs statkiem po jeziorze, otoczonym przez wille i posiadłości najbogatszych artystów, polityków i biznesmenów. Przejazd do Mediolanu – miasta m. in.: św. Ambrożego i św. Karola Boromeusza /drugiego co do wielkości miasta Włoch i konkurująca z Paryżem stolica mody/ – zwiedzanie jednej z najpiękniejszych katedr Europy, Galeria Vittorio Emanuele, słynna La Scala, Zamek Sforzów. Następnie przejazd do centrum Turynu – objazd panoramiczny, zwiedzanie Katedry – gdzie przechowywany jest słynny Całun Turyński, Msza święta. Spacer najciekawszymi ulicami, Palazzo Carignano, Piazza San Carlo. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Turynu

4.dzień
Po śniadaniu przejazd przez pełne śródziemnomorskiego uroku Rapallo do Santa Margherita i rejs statkiem do PORTOFINO – niezwykle malowniczego, prestiżowego i ekskluzywnego włoskiego kurortu rozsławionego m. in. przez Dalidę i Sławę Przybylską. Czas wolny na wino/kawę i spacer we dwoje… Przejazd do Genui – i zwiedzanie rodzinnego miasta Krzysztofa Kolumba: Stary Port, Plac Dantego, Brama Miejska, pałace i najstarsze uliczki, Katedra San Lorenzo, wzgórze widokowe z piękną panoramą, dom Kolumba. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu na Wybrzeżu Liguryjskim, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 – 7.dzień
Pobyt na Wybrzeżu Liguryjskim. 4 noclegi w tym samym hotelu nad morzem (okolice Imperia / San Remo). Wypoczynek, plażowanie. Śniadania i obiadokolacje w restauracji hotelowej.

6. dzień
możliwa całodzienna wycieczka do Francji: Monaco - Monte Carlo - Nicea – Cannes – orientacyjny koszt: około 20-25 Euro/os – w zależności od ilości chętnych.

8.dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Werony: spacer po historycznej części miasta: Arena, Pizza delle Erbe, Bazylika św. Zenona, Dom Julii – z najsłynniejszym balkonem świata. Następnie przejazd przez malowniczą Przełęcz Brennerodo Austrii. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Innsbrucka.

9.dzień
Po śniadaniu zwiedzanie otoczonego alpejskimi szczytami Innsbrucka: „Złoty Dach” – uważany za symbol miasta, znajduje się w Starym Mieście, które jest jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w całej Austrii, zamek cesarski Hofburg, Katedra. Następnie przejazd do Salzburga – rodzinnego miasta Amadeusza Mozarta. Zwiedzanie: Stare Miasto, Katedra św. Ruprechta, Góra Mnicha, Twierdza Hohensalzburg z panoramą miasta, zabytkowe pałace i kościoły, spacer śladami Mozarta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Salzburga.

10.dzień
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Austrię, Czechy. Po drodze jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych na Morawach i w Czechach – Svatý Kopeček. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

* Przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, cafe-barek, DVD) 
* 9 noclegów w komfortowych hotelach o standardzie *** / pokoje 2 osobowe z łazienkami/
* Wyżywienie: 9 śniadań - tzw. „wzmocnione” – w odróżnieniu od typowo włoskich „kontynentalnych” /pieczywo, masło dżem, ser żółty, wędlina, kawa, herbata/, 9 obiadokolacji serwowanych.
* Opiekę doświadczonego pilota - przewodnika na całej trasie i podczas pobytu
* Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, Podatek VAT

Cena nie zawiera:

Na wstępy do zwiedzanych obiektów oraz inne wydatki związane z realizacją programu /obligatoryjny przewodnik miejscowy w Genui Mediolanie, Salzburgu…/ należy posiadać ok. 50 Euro + około 20 - 25 Euro osoby chętne na całodzienną wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże.

OFERTA JEST SKIEROWANA DLA GRUP 
CENA PROGRAMU ORAZ TERMIN IMPREZY BĘDĄ UZGODNIONE 
INDYWIDUALNIE W ODPOWIEDZI NA PAŃSTWA ZAPYTANIE

Program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.