Zamki i Salzburg 5 dni

 

ZAMKI CZESKIE

 

SALZBURG i SALZKAMMERGUT

 

Kraina Jezior Alpejskich

 

   1 dzień: Wyjazd z Krakowa o godzinie 6.00 – zatoczka przy Domu Turysty/Hotel Wyspiański od strony ul. Kopernika. Przejazd do Telč: zachowane miasto renesansowe, otoczone stawami, wpisane na listę UNESCO, spacer po podłużnym rynku z unikatowymi domkami i dziedzińcach renesansowego zamku – zwiedzanie z zewnątrz. Następnie reprezentacyjny zamek szlachecki i rotunda ogrodowa w Jindřichův Hradec - jeden z największych kompleksów zamkowych. Zwiedzanie wnętrz i spacer po urokliwym miasteczku. Przejazd do hotelu w Hluboka nad Vltavou, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po malowniczej okolicy.

2 dzień: Śniadanie w restauracji hotelowej, następnie zwiedzanie przepięknych wnętrz zamku w Hluboká nad Vltavou – malowniczo usytuowany neogotycki zamek Schwarzenbergów zwany czeskim Windsorem. Przejazd do największego miasta w regionie Ćeské Budějovice u zbiegu Wełtawy i Malszy, stolica Kraju Południowo Czeskiego. Zobaczymy min. Starówkę i jeden z największych w Europie Rynków z fontanną Samsona, zabytkowe kamienice, Jatki Mięsne, Ratusz, katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża – możliwość wejścia – panorama miasta i okolicy. To właśnie stąd rozpoczynał swój bieg … pierwszy na kontynencie europejskim pociąg! Przerwa na słynne miejscowe piwo Budweiser Budvar. Następnie zwiedzimy w formie spaceru przepiękny i niezwykły Ćeský Krumlov: Miasto Róży (na liście UNESCO), Stare Miasto – jedno z najpiekniejszych w Czechach – spacer i czas wolny /wizyta w sklepach z ceramiką gdzie można zakupić malowany dzbanek o którym śpiewała Helena Vondrackova :-)/, renesansowy zamek rodziny Schwarzenbergów – drugi co do wielkości po Zamku Praskim. Powrót do tego samego hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Austrii. W godzinach południowych przyjazd do Salzburga I zwiedzanie rodzinnego miasta Wolfganga Amadeusza Mozarta z miejscowym licencjonowanym przewodnikiem. W programie: spacer przez Ogrody Mirabell, Stare Miasto – wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, Katedra św. Ruprechta i rozległe place dzielnicy arcybiskupiej, wyjazd kolejką do Twierdzy Hohensalzburg /jeden z największych zamków w Europie/ z wspaniałą panoramą miasta i okolic – Alpy Wapienne, Klasztor św. Piotra, założony w roku 696 przez św. Ruperta, zabytkowe kamienice, kościoły i uliczki, średniowieczna Getreidegasse i spacer śladami Mozarta. Czas wolny na kawę i pamiątki. Obiadokolacja i nocleg w hotelu/komfortowym pensjonacie w okolicy Salzburga.

4 dzień: po śniadaniu wyjazd do Salzkammergut, malowniczej krainy jezior alpejskich, położonych wśród zielonych gór i stromych, skalnych masywów. Całodzienna wycieczka autokarowa. Po drodze mijamy urocze alpejskie wioski i miasteczka, w niektórych zatrzymujemy się na zwiedzanie. Przyjazd do St. Gilgen /miasteczka, w którym spędziła dzieciństwo mama Mozarta i gdzie zamieszkała po zamążpójściu jego siostra/. Rejs statkiem z St. Gilgen do St. Wolfgang. Wjazd kolejką zębatą na górę Schafberg /pokonamy wysokość wysokość 1190 m n.p.m./ – przy dobrej pogodzie niezapomniane widoki na jeziora i góry Salzkammergut. Zjazd i spacer po miasteczku St. Wolfgang - kościół ze słynnym gotyckim ołtarzem Michaela Pachera. Następnie przejazd do Hallstatt. Zwiedzanie przepięknego miasteczka, które jest wpisane na listę UNESCO, tarasowo położone na wys. 508 m n.p.m. i w niezwykły sposób wciśnięte między strome skaliste stoki i taflę jeziora Hallstattersee. W drodze powrotnej krótki spacer po Bad Ischl – stolicy operetki i letniej rezydencji Franciszka Józefa. Spacer po kurorcie, gdzie zobaczymy m.in. willę cesarską położoną w pięknym ogromnym parku oraz willę Franza Lehara. Na jego cześć urządzane są w kurorcie letnie festiwale; latem dwa razy dziennie w parku gra także orkiestra. Luksusowe sklepy, eleganckie restauracje, kawiarnie i cukiernie wpisują miasto w poczet ciekawszych, choć kosztownych miejsc w Austrii. W godzinach wieczornych powrót do tego samego hotelu/pensjonatu w okolicy Salzburga. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: po śniadaniu przejazd na stronę niemiecką do Parku Narodowego Berchtesgaden nad przypominające skandynawski fiord Jezioro Konigssee - klejnot Alp Bawarskich. Rejs statkiem wycieczkowym. Przejazd przez Austrię w kierunku Czech – malownicza trasa przez Dolinę Wachau, która ze względu na swoje unikalne walory widokowe, architektoniczne i kulturowe została wpisana w 2000 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na trasie słynne opactwo Benedyktynów w Melk – zwiedzamy z zewnątrz. Powrót do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:

 

  • przejazd komfortowym autokarem /WC, klima, DVD, kafeterka/

  • 4 noclegi /2 noclegi w hotelu 4**** w Czechach, 2 w komfortowym pensjonacie lub hotelu 3*** w okolicy Salzburga

    /pokojach 2,3 osobowych z łazienkami/

 

  • 4 śniadanie w formie bufetu, 4 obiadokolacje serwowane: zupa, danie główne, deser, woda

  • opieka pilota - przewodnika

  • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, choroby przewlekłe

  • wszystkie opłaty drogowe i parkingowe, podatek VAT

 

Cena nie zawiera:

 Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych przewodników lokalnych i zamkowych, biletów na rejsy i kolejkę, zestawu słuchawkowego Tour Guide.

  Napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie.